logo
جشنواره اختراعات و استعداد یابی مخترع کوچک
جشنواره اختراعات و استعداد یابی مخترع کوچک

شروع ورزش ژیمناستیک برای کودکان

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان گرامی، امروز قصد داریم درباره ی سن شروع ژیمناستیک برای کودکان و تاثیر آن برکودکان صحبت کنیم. لطفا با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

 

پیشینه:

ژیمناستیک به عنوان یک ورزش فعال دارای سابقه ای در حدود ۲۰۰۰ سال است ولی به عنوان ورزش رقابتی دارای عمری در حدود ۱۰۰ سال می باشد.

 

خلاصه مقاله:

ژیمناستیک ورزشی پایه ایی است و حرکات آن کل عضلات بدن را درگیر می کند وکمک می کند تا آمادگی جسمانی فرد افزایش پیدا کند از این رو میتوان گفت ژیمناستیک پیشنیاز دیگر ورزش ها است.

شروع ژیمناستیک از سن مناسب برای کودکان کمک به چابکی، انعطاف پذیری و سرعت عمل آنان میکند.

 

ورزش ژیمناستیک برای کودکان

ژیمناستیک ورزش پایه است.

این ورزش می تواند مهارت های پایه و اصلی مربوط به تحرک، انعطاف پذیری، اعتماد به نفس و تسلط را پایه گذاری کند، همچنین ژیمناستیک باعث تقویت و هماهنگی عضلات میشود و بدن را روی فرم نگه می دارد.

حرکات ژیمناستیک به چابکی، انعطاف پذیری وسرعت عمل بالا نیاز دارد، به همین دلیل افراد با قد کوتاه تر عملکرد بهتری دارند.

ورزش ژیمناستیک حرفه ایی از سن ۹ سالگی به بعد برای کودکان توصیه میشود چون قبل از ۹ سالگی به محل های رشد استخوان فشار وارد میشود و باعث زود بسته شدن محل های رشد استخوان میشود ولی بعد از ۹ سالگی به افزایش قد کودکان کمک میکند (تحرک بالا و درگیری عضلات و استخوان میتواند به رشد قد کمک کند).

برای سن قبل از ۹ سالگی هم حرکات ساده پیشنهاد میشود.

 

 

برای کودکان ۲ تا ۳ سال حرکاتی مانند بالا رفتن از صخره، خزیدن بر روی زمین و پریدن پیشنهاد میشود، که این حرکات باعث تسلط بیشتر کودک بر بدنش می شود.

برای سن۳ تا ۵ سال حرکاتی مانند غلت زدن، آویزان شدن از میله و تاب خوردن، کارت ویل و غلت برعکس پیشنهاد می شود، که این حرکات کمک به حفظ تعادل کودکان میکند.

حرکات با توپ کمک به هماهنگی دست، چشم و پا می کند.

در مسابقات جهانی ورزشکاران باید بالای۱۶ سال سن داشته باشند.

  

 

نتیجه گیری:

 ژیمناستیک باید از سن مناسبی برای کودکان آغاز شود، قبل از سن ۵ سالگی حرکات خیلی ساده باید با کودکانی که علاقه دارند تمرین شود سن ۵ تا ۹ سالگی حرکات ابتدایی ژیمناستیک که برای کودک سنگین نباشد به کودک آموزش داده شود و بعد از سن ۹ سالگی حرکات تخصصی آموزش داده شود.

دیانا دو سانتوس قهرمان جهانی برزیل از سن ۱۲ سالگی شروع به ورزش ژیمناستیک کرد.

 

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

شاد و تندرست باشید و با آرزوی موفقیت شما در مراحل زندگی

 

گروه آموزشی مخترع کوچک

محقق: هانیه محمدی

دیدگاه‌ها (۰)

*
*